KÖNYVTÁR

Jelenleg közel tízezer kötetes állománnyal rendelkezünk. Az állomány jelentős részét az     egészen kicsiknek szóló irodalom: mesék, versek, rövid regények képezik, valamint a   nagyobbaknak szóló ismeretterjesztő könyvek, melyek a tanulás segítéséhez, az ismeretek   bővítéséhez egyaránt hasznosak.

A kölcsönzésen és helyben használaton kívül különféle rendezvények is helyet kapnak a   könyvtárban. Például: szavaló- és mesemondóverseny, felolvasó minimaraton, kiállítás.

A hatalmas ablakokon beáradó természetes fény, valamint a kényelmes puffok és   babzsákfotelek kellemessé teszik diákjaink számára a helyben olvasást.

Nyitvatartás

Kölcsönzés

Az iskolai könyvtár használata az intézmény minden tanulója és dolgozója számára ingyenes!

A tanév során, az első kölcsönzés alkalmával a tanulók kapnak egy olvasójegyet, mely a     nevüket, osztályukat és az adatbázisban szereplő kódjukat tartalmazza. Ennek segítségével   lehet nyomon követni a kölcsönzéseket. Az olvasójegyen feltüntetésre kerül a kölcsönzés     dátuma és sorszáma.

A kötelező olvasmányokon kívül egyszerre egy könyvet lehet kikölcsönözni, 2 hét       időtartamra. Ez – szükség esetén – egy alkalommal meghosszabbítható, újabb két hétre.

A könyvtári tag a kölcsönzött dokumentumokért anyagi felelősséggel tartozik. Az elveszett,   vagy megrongálódott dokumentum pótlása, illetve a kártérítés az olvasót terheli.

A tanév végén a könyvtárostanár által kijelölt időpontra valamennyi kölcsönzött könyvet   vissza kell szolgáltatni.

Az állomány nyilvántartása és kölcsönzése számítógépen történik, a Szikla-21 IKR program   segítségével.

Helyben használat

A könyvtár kézikönyvtári részlegébe tartozó dokumentumok csak helyben használhatók, nem   kölcsönözhetők. A kézikönyvtári állományba tartoznak a tájékoztatásra és önálló   tájékozódásra használt kézikönyvek, például a lexikonok, enciklopédiák, szótárak,   audiovizuális és vizuális dokumentumok.

Állandó programok:

14-15 óra

Társasjátékklub

14-15 óra

Rajzolás (állatok, mesehősök, könyvajánlók)

Színezés (virágok, pillangók, állatok, mandalák)

A könyvtár házirendje

Az iskolában tanulóknak és dolgozóknak lehetőségük van arra, hogy az iskolai könyvtárat rendeltetésszerűen használják
A könyvtárban diák csak a könyvtárostanár ill. szaktanár jelenlétében tartózkodhat.
A könyvtár tisztaságának és rendjének megőrzése mindenki feladata és kötelessége.
A könyvtárba csak az ott tartózkodáshoz szükséges személyes felszerelés vihető be.
Kabátot, iskola- és sporttáskát a folyosói szekrényekben kell elhelyezni.
A könyvtárban őrizetlenül hagyott értékekért az iskola nem vállal felelősséget.
A könyvtárba ételt, italt behozni, valamint egyéb rendzavaró tevékenységet folytatni, hangoskodni, másokat zavarni szigorúan tilos!
Mint az iskola minden helyiségére, a könyvtárra is vonatkozik a baleset-, munka-, és tűzvédelmi szabályok betartásának kötelezettsége.
 Interneten elérhető hasznos információk:

Pöttyös könyvek - a pöttyök jelentése (korosztályba sorolás)

Az olvasás művészete I-II.

ELÉRHETŐSÉGEINK

1185 Budapest, Kassa u. 175-181.

Telefon: (1) 292-1408, (30) 357-7029

E-mail: titkarsag@kassaiskola18.hu