Kedves szülők!
Kérnénk,aki teheti,hozzon 1 tábla csokit,az Ágota alapítványnak december 7-ig gyűjtünk,de a 18-dik kerületi rászorulóknak december 13-ig!
Köszönjük ?‍?

Szeretnénk megköszönni a ma reggeli gyertyagyújtásban közreműködő 1.a és 2.a osztályos tanulóknak a szereplést. Külön köszönet Anna néninek és Kinga néninek a "jóságért"!
Kezdetét vette a Karácsonyra készülődés időszaka, hiszen advent első vasárnapja volt.
Advent az elmélkedés, a várakozás időszaka.
Hétről hétre eggyel több gyertyát gyújtunk, felidézve a régiek évezredes várakozását.
Az első gyertya a hit jelképe.
Lángja megtöri a hétköznapok szürke rohanását, felébreszti bennünk a vágyakozást, hogy szélesre tárjuk szívünk ajtaját.

Image

Iskolánk hagyományaihoz híven az idén, november 9 - én Márton napi ünnepséget tartottunk.
Délelőtt Márton püspök legendájával ismerkedtek a gyerekek. Ehhez kapcsolódtak a kézműves,
játékos feladatok. Délután a közös tűzgyújtás, ének után felvonulással, a libazsíros kenyér
elfogyasztásával zárult a nap.

A Dök szervezésében fergetegesen félelmetes Halloween este a Kassában!

2023. október 10-én a Lázár Ervin Program keretein belül, a Budapesti Filharmóniai
Társaság tartott élményekben gazdag előadást a 2. és a 3. osztályos diákjainknak,
intézményünk tornatermében.
A jókedv és vidám hangulat mellett megtanították nekünk, hogy a táncnak gyógyító ereje van.
Feloldja a félelmeket, a gátlásokat, teret enged érzelmeinknek. A tánc növeli az
energiaszintet, felhangolja a testünket és boldogságérzetet ad.
Jó volt együtt örülni, hiszen „Táncolni mindenki tud!”

Iskolánkban a mai napon ünnepeltük a Zene Világnapját.
A műsor ismét megmutatta, milyen sokszínű értékek, nagyszerű teljesítmények rejlenek iskolánk közösségében.
Remek hangszeres, énekes, táncos produkciókat láthattunk tanulóink, tanáraink, segítő kollégáink előadásában.
A Dohnányi Ernő Zeneiskola trombita szakos növendéke, Kada Péter Zoltán és zongorakísérője Balogh József zenés köszöntővel nyitotta meg a műsort.
A 4. c osztály tanulói röviden összefoglalták a Zene Világnapjának történetét, és idézték az ötletgazda, Yehudi Menuhin híres hegedűművész gondolatait, felhívását. 2.a, 4.b osztályok énekeltek, Hernáth Vince 5.a osztályos tanuló egy klarinét darabot adott elő.
Ezután pedig egy nagyon sokrétű műsor következett: az 1.a, 3.c, 2.a, 4.b osztályok énekeltek.
Csángó néptáncot mutattak be a 3. a osztály tagjai.
A tantestület egy csoportja és a titkárság képviseletében Dóri néni Bródy János: Ha én rózsa volnék című dalát adta elő. Berzlánovich Kitti 7.c osztályos tanuló, aki a műsort vezette, elmondta a Kassa Utcai Általános Iskola meséjét, melyet a Magyar népmese napján választott a közösség. Ezután a furulyaszakkör tagjai remekeltek Hegedűs Ági néni zongorakíséretével.
Az 5. évfolyamos énekkarosok gyönyörű népdalcsokorral örvendeztették meg a közönséget.
A műsort a Kassa Fit Dance fellépése zárta: a rút kiskacsa című látványtáncot láthattuk tőlük.
Köszönet mindenkinek, aki akár fellépőként emelte az ünnepi alkalom fényét, akár a gyerekek felkészítésében, szervezésben, hangosításban, berendezésben, rámolásban nyújtott segítséget a siker érdekében.
Csodás megtapasztalni azt az együttműködést, ami lehetővé tette, hogy a Menuhin által elképzelt harmóniában lehettünk együtt, melynek kötőanyaga a zene volt.
Biztos, hogy mindenki jól érezte magát a rendezvényen!

Magyar Népmese Világnapja 2023
A dekorációt Kincsesné Vadászi Monika és Vas Ágnes készitette.

Iskolánk a 2022/2023-as tanévben vált részesévé a Hős Iskola Programnak.
A program célja: tenni a társadalmi közöny ellen, a diákokat elindítani a hétköznapi hőssé válás útján
Iskolánk az idei tanévtől kezdve jogosult a Hős Iskola címet viselni.

ELÉRHETŐSÉGEINK

1185 Budapest, Kassa u. 175-181.

Telefon: (1) 292-1408, (30) 357-7029

E-mail: titkarsag@kassaiskola18.hu

OM-azonosító: 035125

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit,. sed do eiusmod tempor incididunt.